لولکه کشی فاضلاب

لوله کشی فاظلاب :
لوله های فاضلاب وظیفه خارج کردن آب های آلوده و گازها را بر عهده دارند. در همه ساختمان های مسکونی، اداری و … از سیستم لوله کشی آب و فاضلاب استفاده می شود. با بالا رفتن عمر ساختمان به مرور برخی از قسمت ها دچار فرسودگی می شود. فرسودگی لوله های فاضلاب یکی از بدترین ایرادات در ساختمان است. هر گونه اشکال در سیستم فاضلاب موجب افزایش آلودگی در محل زندگی می شود. ترکیدگی لوله ها، سوراخ شدن یا نشتی یک مشکل جدی است. اقدام برای رفع نشتی لوله فاضلاب را نمی توان به آخر هفته و تعطیلات موکول کرد. قبل از این آلودگی و بوی تعفن همه خانه را اشغال کند برای تعمیر لوله فاضلاب میتوانید با مجموعه آرکا تاسیسات تماس حاصل فرمایید تا در کمترزمین متخصصین خود به محل شما اعزام کند


در زمان ساخت بنا شاید کمتر به لوله کشی فاضلاب دقت کرده باشید، ولی این بخش می‌تواند کیفیت زندگی را تحت شعاع خود قرار دهد. بهتر است این موضوع را در اولویت خود قرار دهید، چون به طور مستقیم با سلامت شما و عزیزانتان ارتباط دارد و اشتباه یا سهل‌انگاری در اجرای آن، انتشار آلودگی، بوی بد محیط و افزایش هزینه‌ها در بلند مدت را موجب می‌شود. تمام آیین‌نامه‌ها موجود برای لوله کشی، مخصوصا لوله کشی فاضلاب برای حفظ ایمنی و بهداشت عموم مردم وضع شده‌اند و تمام آنها لازم‌الاجرا هستند.

برخلاف سیستم لوله کشی آب که در آن جریان آب تحت فشار است، سیستم فاضلاب ساختمان فشاری بر آن نیست و جریان فاضلاب به واسطه جاذبه زمین و شیب لوله کشی صورت می‌گیرد. البته در مسیر جریان فاضلاب از نصب سیفون و لوله تهویه استفاده می‌شود تا از بازگشت فاضلاب، خروج گاز سمی و موجوداتی موزی که در آن زندگی می‌کنند جلوگیری کند.

لوله کشی فاضلاب


مزایای اجرای صحیح لوله کشی فاضلاب

۱- برآورد دقیق مقدار مواد و مصالح مورد نیاز اجرای پروژه لوله کشی فاضلاب ساختمان، که از خرید بیش از اندازه لوله، اتصالات و دیگر موارد پیشگیری به عمل می‌آید، که دورریز را کاهش و هزینه اجرا را به حداقل می‌رساند.

۲- از اشتباه کاری و دوباره کاری ناشی از عدم تخصص عامل اجرای سیستم فاضلاب جلوگیری می‌شود.

۳- یکی از پارامترهای مهم در این زمینه استاندارد بودن و درجه یک بودن لوازم تاسیسات بهداشتی است که افزایش طول عمر سیستم فاضلاب را در پی خواهد داشت.