موتورخانه

تعمیر و عیب یابی مشعل موتورخانه :
معاینه فنی موتورخانه ها و به دنبال آن تنظیم مشعل و سایر تجهیزات موتورخانه و از بین بردن ایرادات فنی یافت شده، روش بسیار سودمندی برای کاهش مصرف انرژی و کاهش تولید گازهای آلاینده و سمی است و همزمان با کاهش آلودگی هوا و ارتقا سطح سلامت، ایمنی و رفاه ساکنان، نزدیک به 5 الی 10 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی را هم به دنبال دارد.
در همین راستا، عملکرد مشعل به عنوان یکی از اجزای کلیدی موتورخانه، بایستی به طور مداوم بررسی و در صورت نیاز، عیب یابی شده و در جهت رفع عیوب آن، تعمیرات لازم به عمل آید.مشاورین گروه آرتا تاسیسات در زمینه تعمیر و عیب یابی مشعل موتور خانه میتوانند شما را راهنمایی کنند

چنانچه مشعل گازی در ابتدای کار، با مشکل مواجه شود، موارد زیر را بررسی نمایید:
• برق مشعل
• مسیر سوخت (شیر مغناطیسی گاز و رگولاتور گاز و کلید فشار هوا)
• وضعیت کلیدها روی پنل کنترل
از طرف دیگر، سرویس و نگهداری مشعل گازوییلی باید حداقل یک بار در سال و به ترتیب زیر انجام گیرد:
• کلید برق مشعل را در ظرفیت خاموش قرار می دهیم
• فتوسل را بیرون آورده و با یک پارچه خشک و لطیف آن را تمیز می کنیم
• اتصال کابلهای ولتاژ قوی ترانسفورمر را باز می کنیم
• اتصال لوله های سوخت را از پمپ باز می کنیم
• شعله پخش کن را باز کرده وآن را تمیز می کنیم
• نازل و اجزای داخلی آن را تمیز می کنیم
• الکترود ها را به دقت تمیز کرده و در جای خود قرار می دهیم و بررسی می کنیم که تنظیم باشد
• فیلتر داخل پمپ را خارج و به دقت تمیز کرده و در سر جای خودش قرار می دهیم
• کابلها و لوله های باز شده را مجددا به نحو صحیح در سر جای خود قرار می دهیم

تصویض دیگ موتور خانه :
یکی از اجزای مهم موتورخانه ساختمان ها، دیگ حرارت مرکز آن است. این وسیله می تواند به کمک انرژی حرارتی مشعل نصب شده در آن، آب گرم مورد نیاز تجهیزات گرمایشی ساختمان ها مانند شوفاژها، آب گرم استخر، آب گرم مصرفی ساختمان و همچنین فن کوئل ها را تامین نماید. البته خوب است بدانید که دیگ ها با توجه به نوع کاربری، فشار کار، طراحی بدنه و …، دارای انواع و جنس های متفاوتی هستند. اما متداول ترین نوع دیگ همین دیگ های چدنی می باشند چرا که امکان حمل مونتاژ و جمع کردن دیگ در هر موقعیتی فراهم می شود ضمن آنکه در برابر پوسیدگی و خوردگی مقاوم می باشند.
اغلب دیگ های چدنی می توانند تا 15 سال عمر کنند، اما بعضا این وسیله ساختمانی پیش از رسیدن به این عدد کارایی خود را از دست می دهند. حتی گاهی لازم است پیش از 15 ساله شدن آن ها، زودتر نسبت به تعویض دیگ فرسوده اقدام نمایید. برای نگهداری و بهره گیری از عملکرد بالاتر این وسیله، خوب است سرویس های سالانه را انجام دهید. این کار ریسک خرابی و از دست رفتن کارایی دیگ ها را کاهش می دهد. البته باید بدانید که تعویض این وسیله با هر برندی شما را به اهدافتان نخواهد رساند. پس بهتر است در قبل از هر گونه برنامه ریزی برای کسب اطلاعات از نحوه اجرا با مشاوین گروه آرکا تاسیسات تماس حاصل فرمایید.

جوشکاری آب بندی لوله :
جوشکاری لوله های موتورخانه به عنوان یکی از فعالیت های تخصصی نصب، راه اندازی و تعمیر سیستم لوله کشی موتورخانه، محسوب می شود و اجرای درست آن می تواند ضامن عملکرد مطلوب و دوام کافی اتصالات باشد.
که خوشبختانه شرکت آرکا تاسیسات متخصص های تکنسین های جوشکاری خوبی را در اختیار قرار دارد که میتواند شمارا در انجام جوشکاری آب بندی لوله هایی همانند لوله های موتور خانه و سایر جوشکاری های آب بندی تا ضخامت 6 اینچ شما را همراهی کند .
متخصصین گروه ما با ارزیابی کردن ، انتخاب آمپر مناسب ، انتخاب قطب مناسب ، قرار دادن لوله ها طبق نقشه ، جوش اتصالات به لوله مطابق با نقشه ، رعایت فاصله مجاز بین دو لوله ،جوشکاری لوله را به صورت آب بند انجام خواهند داد .
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید .